O zespole Los Companieros

Los Companieros zespół z Peru

Los Companieros to profesjonalny zespół w Polsce zajmujący się propagowaniem oryginalnej kultury i muzyki z krajów Andyjskich. Peru to kraina Inków , pięknych tradycji i obrzędów Andyjskich. Zachwycający i melancholijny dźwięk indiańskich fletów zwanych „zamponias” jak i energiczne granie egzotycznej gitarki peruwiańskiej charango, to magiczne połączenie i na pewno niesamowite przeżycie muzyczno-duchowe. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni, które podkreślają połączenie człowieka z naturą jak i te, które wyrażają wprost radość Peruwiańczyków.

Zespół Los Companieros

Podczas koncertu widz zapozna się z różnorodnością i bogactwem muzycznym Andów, od refleksyjnej i znanej melodii Lot Kondora po skoczne San Juanito, jak i pełne wigoru i energiczne Tinku.
Zespół Los Companieros składa się z profesjonalnych muzyków, którzy mają wieloletnie doświadczenie na scenie i potrafią zadbać o dobry kontakt z publicznością. Zespół wielokrotnie grał na festiwalach między innymi, festiwal Barwy Ziemi w Katowicach, Bonawentura w Starym Sączu, dniach miast i niezliczonych imprezach w domach kultury i muzeach np.: benefis dla Pani Elżbiety Dzikowskiej i wystawy pamiątek Toniego Halika. Również zespół został zaproszony do głównej siedziby zespołu Mazowsza w Otrębusach koło Warszawy.
Zespół pojawił się także w znanym programie edukacyjnym „ZIARNO” w TVP gdzie muzycy opowiadali o kulturze i zwyczajach krajów andyjskich.

Zespół Los Companieros brał również udział w ramówce TVN podczas prezentacji jesiennych programów, między innymi „Ameryka Express”. Został również zaproszony na oficjalną galę tego samego programu. Zespół od kilku lat współpracuje z Ambasadą Peru. Jest regularnie zapraszana na uroczystość z okazji Dnia Niepodległości Peru oraz na różne festiwale, w których uczestniczyła Republika Peru, w tym na Warszawskim Festiwalu Gastronomicznym oraz na licznych targach turystycznych

Listy do M5 zespół Los Companieros